Аналітика

Законодавство

03.12.2018 / 08:30

Складання ПН та РК за новими формами
ДФС України листом від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17 роз’яснила особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них. Така увага викликана набранням чинності наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763. З 01.12.2018 р. Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється за формою, затвердженою цим наказом. Дата складання їх ролі не має.
Детальніше про складання податкових накладних та розрахунків коригування за новими формами — на с. 11 номера.

Спрощено отримання дозволу на ввезення незареєстрованих пестицидів 
Кабмін удосконалив процедуру видачі дозволу на ввезення на митну територію України незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів, що використовуються для проведення державних випробувань і наукових досліджень, а також обробленого ними насіннєвого (посадкового) матеріалу. Передбачається скасувати необхідність погодження видачі дозволу з Мінагрополітики та Мінохорони здоров’я та виключити необхідність отримання дубліката дозволу.
Такі зміни наберуть чинності з 04.01.2019 р.

/Постанова КМУ від 14.11.2018 р. № 958/

Затверджено нові переліки товарів та документів, які підлягають перевірці при перетині кордону
Кабмін вирішив оптимізувати контрольні процедури при переміщенні товарів через митний кордон України. З цією метою він затвердив Перелік документів і відомостей, що підлягають перевірці під час попереднього документального контролю. Крім того, уряд визначився із переліками товарів, які в разі ввезення на митну територію України (в тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю, а саме: Перелік товарів, які підлягають фітосанітарному контролю (товари, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) і підлягають фітосанітарному контролю відповідно до Закону України «Про карантин рослин» та товари, що ввозяться на митну територію України (крім ввезення з метою транзиту) і підлягають фітосанітарному контролю відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал»; Перелік товарів, які підлягають ветеринарно-санітарному контролю; Перелік товарів, які підлягають державному контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. 
Усі ці переліки набрали чинності 17.11.2018 р.

/Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 960/