Аналітика

Перспективи

10.12.2018 / 09:30

У ДФС обговорили впровадження автоматизованої системи контролю за обігом тютюнових виробів
У ДФС вже працюють над впровадженням Автоматизованої системи «Електронна акцизна марка». Вона почне працювати у декілька етапів. На першому етапі заплановано впровадити електронний документообіг в процесі замовлення та обліку акцизних марок, що спростить роботу для бізнесу та адміністрування — для ДФС. На наступних етапах буде удосконалено процес обліку акцизних марок та обігу підакцизних товарів — від виробника до споживача. Наразі вже триває робота з переходу ДФС на електронний документообіг з державним підприємством — виробником акцизних марок в автоматизованому режимі. Проте, як зазначив в. о. Голови ДФС Олександр Власов, питання, якою має бути акцизна марка та що отримає ДФС і бізнес в результаті її запровадження, потрібно вирішувати спільно за обговоренням. У свою чергу, представники Асоціації «Укртютюн» звернули увагу на можливість впровадження системи контролю за обігом тютюнових виробів, яка передбачатиме впровадження унікального ідентифікатора, який надасть доступ до інформації щодо обігу тютюнової продукції в режимі реального часу. Така система дасть змогу контролювати переміщення продукції по ланцюгу поставок до виходу з опту, обсяги виробництва та реалізації продукції тощо. Представники Асоціації «Укртютюн» наголошували на тому, що необхідно впроваджувати таку систему контролю за обігом підакцизних товарів, яка могла б легко інтегруватися в європейську систему контролю.

Нацбанк поліпшить умови застосування ЕЦП та електронної печатки банками
Нацбанк оприлюднив нову редакцію Положення про застосування електронного підпису в банківській системі України. Цей документ розроблено у зв’язку з набранням чинності 07.11.2018 р. Законом України «Про електронні довірчі послуги» і має на меті поліпшити умови застосування електронного підпису та електронної печатки в банківській системі України. Зокрема, проектом Положення передбачається: визначення видів електронного підпису та електронної печатки, які застосовуються у банківській системі України; установлення вимог щодо застосування кожного з видів електронного підпису та електронної печатки; установлення вимог щодо створення та зберігання електронних документів у банківській системі. Затверд­ження норм цього документа дасть змогу: зменшити собі­вартість банківських продуктів і, як результат, зменшити вартість послуг для клієнтів банків; підвищити якість і швидкість обслуговування банками своїх клієнтів.

В раді пропонують відтермінувати введення в дію законів про розмитнення «євроблях»
Призупинити на 90 днів нові правила розмитнення авто­мобілів з іноземною реєстрацію та звільнити від відповідальності порушників нових правил транзиту пропонується у новому законопроекті №  9352, зареєстрованому у Верховній Раді 30 листопада.
Зокрема, законопроектом передбачено, що дія законів, які врегульовують розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, зупиняється до 01.03.2019 р. Також пропонується продовжити дію податкової пільги для стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, встановленої п. 15 підрозділу 5  розділу XX ПКУ, до 28.02.2019 р.
Крім того, проектом встановлено, що громадяни України, які порушили з 25.11.2018 р. до набрання чинності цим Законом умови ввезення на митну територію України і розмитнення транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, звільняються від відповідальності за порушення митних правил, податкового та адміністративного законодавства стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримано строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.

Питання щодо оподаткування ПДФО прощених (анульованих) кредитів в іноземній валюті планують врегулювати
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9367 «Про внесення змін до підпункту 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо оподатковування доходу платника податку».
Законопроектом пропонується пп. 165.1.59 ст. 165 ПКУ, яким визначається не включати суму, прощену (анульовану) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, викласти в новій редакції, в якій відсутнє посилання на порядок, передбачений законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України.
Документ має на меті удосконалити законодавство щодо звільнення від оподаткування ПДФО доходів фізичної особи — позичальника, які виникають при анулюванні (прощенні) кредитором частини боргу, що дасть змогу застосовувати норми на практиці.