Статті

Акценти номера

01.02.2019 / 16:45

Офшорні компанії йдуть у минуле. Адже провідні країни світу всерйоз взялися за боротьбу з агресивним податковим плануванням. Як наслідок: набирає обертів автоматичний міжнародний обмін податковою інформацією; офшори змушені висувати більш жорсткі вимоги до податкових резидентів; відкриття рахунків у банках багатьох країн без розкриття бенефіціарних власників уже неможливе. Фахівці прогнозують повне знецінення офшорного бізнесу. Тому вітчизняним підприємствам слід переглянути підходи до структурування активів, розміщених за кордоном (с. 4).

Розпочалась кампанія декларування доходів громадянами, фізичними особами — підприємцями та незалежниками. Декому з них вже незабаром доведеться мати справу із заповненням необхідної звітності. Тож розглянемо, як має відбуватися таке декларування, з’ясуємо, які фізичні особи самостійно обчислюють ПДФО та військовий збір шляхом подання декларації, а кому подавати декларацію не потрібно. Крім того, нагадаємо, які витрати дозволено включати до податкової знижки за 2018 рік (с. 19).

Значна частина роз’яснень ДФС, наданих платникам ПДВ минулого року, була присвячена питанням формування податкового кредиту та вимогам до його документального підтвердження. Тому проаналізуємо найпримітніші відповіді, надані платникам щодо податкових номерів та назв покупця у податковій накладній, додаткових символів у полі «Постачальник (продавець)», кодів УКТ ЗЕД/ДКПП, ціни постачання одиниці товару (графа 7 ПН), права на податковий кредит на підставі касового чека, можливості формування податкового кредиту на підставі рахунку та у разі ввезення товарів на митну територію України (с. 34).

Між податковим і бухгалтерським обліком необоротних активів залишається чимало відмінностей. Тому, як свідчать чисельні податкові роз’яснення, у платників податку на прибуток виникає багато різноманітних запитань щодо податкового обліку таких активів. Цього разу у фокусі нашої уваги — позиція ДФС щодо нарахування амортизації у разі тимчасового невикористання основних засобів, обліку інвестиційної нерухомості, незавершеного будівництва та малоцінних необоротних матеріальних активів (с. 31).

20 лютого — останній день подання декларації з плати за землю на 2019 рік. Для правильного її заповнення з’ясуємо, як змінилися правила «земельного» оподаткування з початку року (с. 23).

З 07.02.2019 р. запрацює нова система валютного регулювання. Незважаючи на те що правила валютного обігу створювалися Нацбанком, органи ДФС все одно залишаться ключовими органами валютного нагляду. Вони, як і раніше, здійснюватимуть валютний нагляд за дотриманням резидентами (крім уповноважених установ) та нерезидентами вимог валютного законодавства. Тож не дивно, що напередодні такої знаменної події ДФС України звернула увагу платників податків на низку примітних новацій у сфері валютного нагляду (с. 14).

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42