Статті

Акценти номера

08.02.2019 / 18:00

► Минулого тижня журнал «Вісник» з успіхом провів форум   (07.02.2019 р., м. Київ). Захід було приурочено введенню в дію Закону України «Про валюту і валютні операції» та низки нормативно-правових актів НБУ. Впродовж двох сесій про нову систему валютного регулювання розповідали численні спікери Форуму — провідні експерти НБУ, ДФС, податкової міліції та прокуратури, відомі спеціалісти валютного ринку, консультанти та фахівці з юридичних та податкових питань. Сьогодні — фоторепортаж з цієї знакової події (с. 3). Незабаром — докладний аналіз порушених на Форумі питань.

На початку 2017 р. Україна приєдналася до Плану протидії BEPS. Він складається з 15 кроків. Втім спочатку Україна планувала імплементувати мінімальний стандарт, який складається з 4 кроків. Натомість дещо неочікуваним серед незапланованих раніше кроків у підготовленому законопроекті з’явився крок, присвячений оподаткуванню контрольованих іноземних компаній (КІК). Запропоновані правила оподаткування прибутку КІК досить незвичайні для вітчизняної системи оподаткування й насамперед для розуміння їх платниками податків. Об’єктом оподаткування є прибуток підприємства (КІК), а платником податку — фізична особа, яка контролює підприємство. Отже, спробуємо розібратися зі змістом новації, яка може
запрацювати вже незабаром (с. 6).

Мінфін визнав, що ПКУ не обмежує громадські об’єднання займатися підприємницькою діяльністю. Втім, для того щоб залишатися неприбутковими організаціями для цілей оподаткування податком на прибуток, підприємницька діяльність таких об’єднань має здійснюватися виключно для досягнення мети, заради якої вони були створені (с. 17).

З 1 січня 2019 року змінилися порядки врегулювання спірних питань та прийняття ППР за результатами перевірок платників податків. Про те, якою на сьогодні є процедура оформлення результатів документальних перевірок та про значимість ризик-орієнтованого підходу, читайте на с. 29 номера.

 ДФС України дотримується думки, що операції з повернення товариством одному із учасників його внеску у вигляді коштів або корпоративних прав та акцій інших суб’єктів, що належать такому товариству, не є об’єктом оподаткування ПДВ. Водночас операції з повернення внеску у вигляді майна мають оподатковуватися ПДВ на загальних підставах. Такий підхід не викликає заперечень у експертів (с. 26).

 Розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРПН. А отже, ДФС України цілком обґрунтовано вважає, що постачальник, який, отримавши аванс від покупця, не здійснив поставку товару протягом строків позовної давності, не може розраховувати на зменшення податкового зобов’язання (с. 24).

При списанні кредиторської заборгованості, яка виникла при імпорті товарів, розрахунки з постачальником-нерезидентом за які проведено не в повному обсязі, не відбувається повернення сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів. Тому у платника ПДВ немає підстав для коригування податкового кредиту (с. 22).

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42