Статті

Акценти номера

15.02.2019 / 18:00

Як ми і обіцяли минулого разу, у поточному номері — базові тези та висновки наших спікерів форуму «Валютна еволю-
ція — 2019: особливості валютного регулювання та нагляду». Провідні експерти ДФС, НБУ, податкової міліції та прокуратури, відомі спеціалісти валютного ринку, консультанти та фахівці з юридичних та податкових питань разом з учасниками та гостями Форуму детально обговорили нову систему валютного регулювання. Об’єктом пильної уваги були як безпосередньо введений в дію 7 лютого 2019 року Закон України «Про валюту і валютні операції», так і низка нових нормативно-правових актів НБУ (с. 3 — 18).

Нещодавно для юридичних осіб була затверджена нова форма декларації з податку на нерухоме майно. Як її заповнювати — читайте на с. 25 номера. Разом з тим автор визнає, що платники цього податку вправі декларувати свої податкові зобов’язання у 2019 р. на свій розсуд: або за новою формою декларації, або за старою формою.

На початку лютого за підтримки провідних спеціалістів ДФС журнал «Вісник» провів «гарячу лінію» з нашими читачами, присвячену декларуванню податку на прибуток. Під час спілкування з бухгалтерами було з’ясовано, яку форму обирати для подання річної декларації, хто може не застосовувати податкові різниці за 2018 р., чи потрібно подавати уточнюючу декларацію за минулі періоди, якщо фінзвітність подавалася не за тією формою, але її показники не змінювалися, чому в «Електронному кабінеті» платника податків не відображається нарахування податку на прибуток за новими формами декларації, яку форму декларації потрібно подавати мікропідприємству, яка відповідальність передбачена за подання фінзвітності не за відповідною формою, чи потрібно заново подавати декларацію за новою формою, якщо на початку січня декларація була подана за старою формою, який порядок відображення у декларації нарахування частини чистого прибутку державним унітарним підприємством.

Україна, як і більшість країн світу, захищає вітчизняних виробників від неправомірних дій іноземних виробників. За результатами проведення антидемпінгових, антисубсидіційних і спеціальних розслідувань Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі приймаються рішення про нарахування особливих видів мита. На сьогодні здійснюється реалізація 19 таких рішень (с. 29).