Статті

Акценти номера

22.02.2019 / 19:00

 З початку року оновлений турзбір завдав вітчизняному турбізнесу значного клопоту. У більшості випадків не зрозуміло, за якими ставками сплачувати цей збір, що робити, коли місцеві ради не визначилися з усіма аспектами його сплати, яка відповідальність загрожуватиме готелям у період такої невизначеності за невиконання функцій податкового агента і т. д. Тим цікавіше будуть відповіді різних експертів щодо такого простого, на перший погляд, збору (с. 30).

 Наближаються граничні строки для подання декларації з податку наприбуток та звітності «неприбутковців» за минулий рік. Журнал не раз надавав рекомендації щодо заповнення цих форм звітності. Але, як виявилося, у платників податків залишилося чимало запитань. Тому хочеться вкотре привернути увагу на деякі нюанси заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (с. 27) та окремих додатків до декларації, зокрема, додатків ЗП, ПН, АМ, РІ (с. 24).

 Багато хто в Україні здійснює гарантійні ремонти імпортованих товарів за дорученням та за рахунок нерезидента. Тому сплачені при розмитненні суми ПДВ можуть бути віднесені до податкового кредиту. При цьому фахівці ДФС поділяють ліберальну точку зору: оскільки ввезені на митну територію України запчастини використовуються в оподатковуваних операціях, то компенсуючі зобов’язання з ПДВ нараховувати не потрібно (с. 19).

 При передачі майна на відповідальне зберігання об’єкт оподаткування ПДВ у його власника не виникає, і податкових зобов’язань він не визначає. Натомість операція з надання послуг зі зберігання такого майна для зберігача є об’єктом оподаткування ПДВ (с. 15). Про ПДВ йтиметься також у разі, якщо після закінчення терміну зберігання ТМЦ не повертаються зберігачем (с. 17).

 Якщо після митного оформлення імпортованих товарів та включення сплаченої при їх ввезенні суми ПДВ до складу податкового кредиту змінюється величина митної вартості цих товарів, то, як стверджує ДФС, коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється на дату оформлення аркуша коригування. Водночас існує інша думка щодо дати проведення такого коригування (с. 21).

 Вартість поліпшення орендованих основних засобів для цілей розрахунку податкової амортизації зараховується як новий об’єкт групи 9 «інші основні засоби» з мінімально допустимим строком корисного використання 12 років. Водночас такий підхід не узгоджується з бухгалтерськими стандартами, за якими витрати на поліпшення не можуть амортизуватися довше, ніж амортизується сам об’єкт, або довше, ніж він перебуває в оренді (с. 9).

 Відомо, що фінрезультат до оподаткування збільшується на суму нарахованої у бухобліку амортизації ОЗ і зменшується на суму податкової амортизації ОЗ. При цьому, на думку ДФС, таке коригування здійснюється незалежно від того, чи включено таку амортизацію до складу витрат за правилами бухобліку (с. 11).