Статті

Акценти номера

01.03.2019 / 18:10

 Весна. Вона на вулиці і на нашій обкладинці. Тож прийміть найщиріші вітання з прекрасним святом весни, любові та краси! Хай перші теплі сонячні промені принесуть усім жінкам гарний настрій, ніжні слова від коханих, увагу та піклування близьких людей. І кожен наступний день життя наповнюється новими враженнями та яскравими подіями.

► Минулого тижня Верховна Рада ратифікувала Багатосторонню конвенцію MLI. Як наслідок, Україна виконала кроки 6 та 14 Плану протидії BEPS і може розраховувати на спрощене внесення відповідних змін до всіх діючих міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування. Що це за зміни, читайте на с. 4 номера.

► Під час перевірки виявлено завищення платником від’ємного значення сум ПДВ. Як відобразити у звітності з ПДВ результати такої перевірки, знає ДФС України (с. 11).  Найбільш примітні її висновки викладено на с. 13.

► Операції платника ПДВ з постачання виробничих відходів та брухту чорних та кольорових металів звільняються від оподаткування ПДВ. Натомість нараховувати компенсаційні зобов’язання з ПДВ у такому випадку не потрібно. Такий висновок ДФС не викликає заперечень (с. 20).

► Формально ПКУ не передбачено зміни строку корисного використання об’єктів ОЗ у податковому обліку у зв’язку зі зміною такого строку у бухгалтерському обліку внаслідок проведення переоцінок (с. 14). Утім за певних обставин платники податку, змінивши бухгалтерський строк корисного використання, мають змінити і податковий строк такого використання (с. 15).

► При дотриманні певних вимог платник податку на прибуток має право застосувати у податковому обліку прискорену амортизацію. І що характерно: у разі переходу на таку амортизацію він має право ігнорувати правило про те, що якщо бухгалтерський строк корисного використання перевищує мінімально допустимий податковий строк, слід використовувати строк бухгалтерський (с. 18). 

► Нацбанк пояснив, на підставі яких документів після 7 лютого банки можуть відкривати поточні рахунки юридичним особам — нерезидентам (с. 22). Утім нерезидентів не менш цікавить новий режим використання таких рахунків. Тому ми вирішили додатково зупинитися і на цьому питанні (с. 24).

 Під час підготовки документації з ТЦУ одним із ключових питань є коректний розрахунок показника рентабельності. Особливо це питання актуальне для підприємств, які здійснюють диверсифіковану діяльність, мають кілька контрольованих операцій або операції з кількома контрагентами. Саме у них виникає багато запитань, у тому числі щодо обрання правильного підходу до розподілу доходів і витрат, які безпосередньо пов’язані з контрольованою операцією, а також врахування частки непрямих доходів/витрат, що мають відношення до контрольованих операцій. Найпоширеніші з них розглянуто на с. 30.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42