Інтерв’ю

Оксана АНТОНОВИЧ: «Тернопільська митниця керується принципами відкритості та прозорості щодо своєї діяльності»

04.03.2019 / 10:22
Оксана АНТОНОВИЧ: «Тернопільська митниця керується принципами відкритості та прозорості щодо своєї діяльності»

Зона діяльності Тернопільської митниці ДФС — Тернопільська область. Митний контроль та митне оформлення товарів забезпечують два митних пости. Завдяки щоденному аналізу ефективності поточної роботи, боротьбі зі схемами мінімізації обов’язкових платежів, протидії митним правопорушенням, створенню сприятливих умов для ведення зовнішньоторговельної діяльності Тернопільській митниці ДФС, на переконання її очільниці Оксани АНТОНОВИЧ, вдалося досягнути якісно нового рівня.

Понад 1,5 млрд грн до бюджету

У 2018 р. Тернопільська митниця ДФС перерахувала до Державного бюджету України 1 млрд 555,2 млн грн. Порівняно з 2017 р. надходження зросли на 336, 8 млн грн.

«Суттєвий темп приросту, — зазначає Оксана Антонович, — від податку на додану вартість, акцизного податку та плати за здійснення митних формальностей».

Географія партнерства

Щодо загального товарообігу, то він становить 856,5 млн дол. США й порівняно з 2017 р. збільшився на 23,3 %. Зовнішньоекономічні операції проводились із торговельними партнерами з 83 країн світу, перші позиції серед яких посідають Польща, Німеччина, Швейцарія, Білорусь, Італія.

Імпорт становить 423,7 млн дол. та збільшився на 22 %, експорт — 432,8 млн дол., що на 25 % більше попереднього року.

Протидія митним правопорушенням

Одним із основних завдань митниці залишається боротьба з митними правопорушеннями.

Оксана Антонович зазначила, що протягом 2018 р. працівниками митниці складено 268 протоколів про порушення митних правил на суму 4,5 млн грн. Відтак вилучено предметів правопорушень на суму 482 тис.  грн. Крім цього, розглянуто і винесено постанови у 219 справах про порушення митних правил та накладено стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 3,4 млн грн.

 Акценти діяльності

У вересні минулого року було представлено громадську оцінку роботи Тернопільської митниці ДФС щодо ефективності її діяльності з позицій суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

За результатами проведених дослід­жень виокремили низку позитивних напрямів роботи Тернопільської митниці з позицій суб’єктів ЗЕД, а саме: перехід на оформлення усіх процедур через систему «Єдиного вікна»; запровадження автоматизованої системи оцінки ризиків, яка трактує, який саме товар потрібно оглянути; якщо суб’єкт ЗЕД чітко формує пакет необхідних документів і дотримується усіх норм та правил, то проблем із проходженням митних операцій не виникає.

«Тернопільська митниця ДФС, здійснюючи свої функції, керується принципами відкритості та прозорості щодо своєї діяльності, реалізовуючи інформаційну політику на засадах взаємодовіри, поваги, надання зваженої, об’єктивної й оперативної інформації. Ми щоддня працюємо і над тим, щоб мешканці нашої області з перших уст дізнавалися актуальну інформацію щодо діяльності митниці та новацій митного законодавства. Адже недаремно кажуть: обізнаний — означає озброєний!» — підсумувала начальник Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.