Статті

Акценти номера

15.03.2019 / 17:00

Весна — традиційний період розподілу прибутку підприємств на дивіденди. Тож з’ясуємо, яка процедура виплати дивідендів на прикладі ТОВ, як така виплата позначається на сумах податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, ВЗ, ЄСВ, які особливості виплати дивідендів фізичним особам та юридичним особам (с. 10). Окремо розглянемо нюанси оподаткування дивідендів, які перераховуються фізособам — нерезидентам (с. 17) та юрособам — нерезидентам (с. 16).

ПКУ передбачено випадки, коли у платника податку не виникає обов’язку нараховувати ПДВ у разі ліквідації основних засобів. Але, щоб уникнути нарахування ПДВ, вимагається документальне підтвердження. Що це за документи — нагадала ДФС (с. 18). При цьому подавати такі документи разом з податковою декларацією з ПДВ не обов’язково (с. 20).

Платник ПДВ зацікавився можливістю підтвердження операцій первинним документом (актом приймання-передачі логістичних послуг), в якому не вказано період надання таких послуг. ДФС не вбачає особливих проблем у цій ситуації (с. 24). Втім для платника вони не виключаються, тож ми вирішили докладно проаналізувати тему документального підтвердження факту надання послуг (с. 25).

З 01.01.2018 р. члени фермерського господарства стали платниками ЄСВ. Найближчим часом їм доведеться відзвітувати про таку сплату. Тож дізнаємось, як та коли вони мають це зробити (с. 27).

Незабаром вибори Президента України. Тому багатьох читачів цікавить, як оплачується праця членів виборчих комісій, чи є така праця роботою за трудовим договором, як нараховується ЄСВ виборчими комісіями та подається звітність? Про це — на с. 30 номера.

Нещодавня перевірка приватного підприємця виявила несплату ПДФО та військового збору під час закупівлі сільськогосподарської продукції.Натомість під час адміністративного оскарження ДФС України вирішила, що оскільки доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції фізичних осіб, не включаються до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, то обов’язок щодо утримання та перерахування ПДФО та військового збору у ФОП як податкового агента відсутній. Проте цей факт не звільняє його від обов’язку щодо подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ (с. 35).

З березня поточного року проводиться перерахунок пенсій. Як зміниться розмір пенсії, розглянемо на прикладах (с. 32). Одночасно з’ясуємо, хто може претендувати на одноразову доплату у розмірі 2 410,17 грн.

У поточному номері — переліки усіх офіційно переведених міжнародних стандартів фінансової звітності та бухгалтерського обліку (с. 27).

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42