Аналітика

Перспективи

18.03.2019 / 09:45

Розроблено зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції

Мінфін підготував для обговорення проект наказу «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції». Основною метою документа є приведення у відповідність із положеннями ПКУ, якими, зокрема, передбачено розширення переліку господарських операцій, які визнаються контрольованими. Йдеться про операції, які здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

 

Для платників податків у сфері мультимодальних перевезень плануються податкові пільги

Мінінфраструктури оприлюднено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з при­й­няттям Закону України «Про мультимодальні перевезення»». Проект закону спрямований на стимулювання розвитку  мультимодальних перевезень шляхом надання тимчасових (терміном до 10 років) податкових пільг для платників податків у сфері мультимодальних перевезень. Зокрема, пропонується:

 • встановити ставку податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, наданих в установленому порядку підприємствам, установам та організаціям для будівництва та обслуговування мультимодальних терміналів, не більше 1 % їх нормативної грошової оцінки;
 • тимчасово, до 01.01.2030 р., звільнити від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту обладнання для устаткування мультимодальних терміналів;
 • протягом 10 років з дати введення в експлуатацію мультимодального терміналу дохід платника податку від наданих послуг з перевантаження вантажів у цьому мультимодальному терміналі, визначений за правилами бухгалтерського обліку, не враховувати під час розрахунку об’єкта оподаткування відповідно до ст. 134 ПКУ.
 • тимчасово, до 01.01.2030 р., звільнити від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту автомобільних транспортних засобів із знімними кузовами, що відповідають товарним підпозиціям 8704 22, 8704 23 згідно з УКТ ЗЕД, з повною масою понад 12 т, за умови подальшого використання таких транспортних засобів виключно для здійснення комбінованих перевезень вантажів.

 

Положення про ліцензування банків зазнає змін

Нацбанк оприлюднив проект власної постанови «Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків». Документом передбачено такі зміни до Положення:

 • виключення з Положення норми щодо генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій;
 • уточнення порядку розрахунку власних коштів фізичних осіб;
 • уточнення переліку інформації, яку щороку мають подавати власники істотної участі;
 • визначення випадків зупинення розгляду документів про погодження керівників банку;
 • затвердження форми бланку банківської ліцензії.

 

Порядок подання фінзвітності по-новому

Мінфін оприлюднив проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності». Проектом постанови пропонується внести зміни до Порядку щодо:

 • подання суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, звіту про платежі на користь держави відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»;
 • приведення у відповідність із законодавством норм щодо особливостей застосування Порядку на тимчасово окупованій території, території проведення антитерористичної операції та території здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та  стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

 

При впровадженні безготівкових форм оплати у міському транспорті РРО не застосовуватиметься

Вимогу щодо обов’язкового застосування РРО на автомобільному транспорті та на міському електричному транспорті пропонується відмінити у разі застосування автоматизованої системи обліку оплати проїзду та в разі безготівкового розрахунку через таку систему. Ці ініціативи містить законопроект № 10119, зареєстрований у Верховній Раді 1 березня. Передбачається, що документ дасть змогу:

 • розширити перелік альтернативних методів оплати проїзду та задовольнити попит пасажирів на здійснення розрахунків у безготівковій формі;
 • оптимізувати бюджети компаній-перевізників за рахунок зменшення витрат на продаж паперових квитків;
 • зменшити ризики втрати готівкової виручки чи використання фальшивих банкнот;
 • отримати можливість ґрунтовного аналізу пасажиропотоку.

 

Ставку ПДВ для готельного бізнесу можуть знизити вдвічі

Внести зміни до ПКУ щодо розміру ставки податку на послуги з тимчасового розміщення передбачається законопроектом № 10122. Документом пропонується внести готельний бізнес до переліку податкових пільговиків і встановити для них ставку ПДВ в розмірі 10 % замість базових 20 %. Передбачається, що це приведе до значного припливу іноземних туристів і в результаті — до додаткових надходжень до бюджету.

 

Керівникам держпідприємств обмежать граничний розмір зарплати

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10088 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати праці працівників підприємств, установ, організацій».

Проектом передбачено внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», якими пропонується визначити джерела коштів на оплату праці для усіх юридичних осіб, які використовують найману працю, а також встановити граничний рівень оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств. Максимальний розмір оплати таких керівників не може перевищувати 30 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, з урахуванням надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.

 

Чоловікам хочуть дати право на 10-денну оплачувану відпустку при народженні дитини

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10099 «Про внесення змін до статті 17 Закону України «Про відпустки» (щодо оплачуваної відпустки батькові при народ­женні дитини). Документом пропонується доповнити ст. 17 Закону України «Про відпустки» новою частиною, якою передбачено надання чоловіку права оформити 10 календарних днів відпустки у зв’язку з народженням дитини із збереженням заробітної плати.

 

Податкове навантаження на платників податків пропонують зменшити

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10097 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового навантаження на платників податків».

Проектом закону передбачено скасування пені та зменшення розміру штрафних санкцій, які нараховуються у разі визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання. Так, пропонується внести зміни до п. 123.1 ст. 123 ПКУ, зменшивши розмір штрафних санкцій, які нараховуються у разі визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання, з 25 до 10 % суми визначеного податкового зобов’язання або завищеної суми бюджетного відшкодування. Крім того, запропоновано виключити статті 129 — 132 ПКУ, які стосуються нарахування пені.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42