Статті

Акценти номера

22.03.2019 / 17:15

Нещодавно у рамках «гарячої лінії», організованої журналом «Вісник», відбулося спілкування платників ПДВ з Аллою Кононовою, начальником відділу розгляду звернень з ПДВ ДФС України. Тому у поточному номері — відповіді на найпримітніші запитання. Поговоримо про податкові наслідки з ПДВ у разі повернення авансу іншій особі, зміни ціни після передоплати, неправильного найменування платника в ПН, виявлення помилки при заповненні додатка № 3 до декларації з ПДВ, надання послуг з вивезення побутових відходів, складення зведених ПН при застосуванні касового методу, виникнення права на податковий кредит у разі передоплати, коригування податкового кредиту під час списання безнадійної кредиторської заборгованості покупцем (с. 32).

Редакція продовжує публікувати тематичні огляди поточних роз’яснень ДФС. Цього разу такий огляд присвячено ІПК на тему податкових наслідків переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну (с. 26).

Нещодавно ДФС роз’яснила чергову ТЦУ-новацію. Безпосередньо роз’яснення не викликають зауважень. Натомість вони яскраво ілюструють проблеми, з якими вже зараз можуть зіткнутися платники податків. Адже на сьогодні вимоги пп. 39.2.1.5 ст. 39 ПКУ поширюються на всіх непов’язаних (незалежних) контрагентів, а отже, багатьом платникам-резидентам доведеться подавати Звіти про контрольовані операції, про які вони навіть не здогадуються (с. 10).

ДФС традиційно стверджує, що резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати мають сплачувати за власний рахунок 20-процентний податок (с. 18). Така позиція не викликає зауважень (с. 19). Натомість наголошується, що міжнародними договорами про уникнення подвійного оподаткування можуть бути передбачені інші правила оподаткування.

Вашому підприємству донараховано податок на прибуток? ДФС знає, як правильно відобразити цю суму у звітності (с. 12). Адже не варто розраховувати на наростаючий принцип формування показників декларації. Такий підхід може призвести до викривлення цих показників (с. 13).

Зазвичай вважається, що ПКУ не дає змоги платнику податку при реорганізації здійснювати врахування збитків приєднаного платника (с. 23). Натомість судова практика залишає платникам шанс на більш позитивний розвиток подій (с. 24).

Зміст