Статті

Акценти номера

29.03.2019 / 18:10

У березні ДФС і Мінфін презентували громадськості звіти про свої досягнення на ниві наповнення бюджету 2018 р. Отже, поговорити є про що (с. 4). Тим паче, що минулого року фіскальна служба забезпечила надходження до зведеного бюджету понад 1 трлн грн.Це найбільша сума за всю історію незалежної України.

Платникам податків також є чим похвалитися. Тому у поточному номері ми вирішили презентувати провідну сотню найбільших платників податків за результатами 2018 р. (див. додаток до журналу). Це — так звані УКРАЇНСЬКІ ЛЕВИ вітчизняного бізнесу. Саме вони наповнюють левову частку усіх бюджетів. Ну а хто більше за всіх платить податків і зборів у розрізі регіонів та галузей, докладно проінформують інші чисельні таблиці додатка. Впевнений, що усі згадані компанії заслуговують на загальні овації.

Внаслідок нещодавно проведеної «валютної лібералізації» у резидентів з’явилася можливість відкривати рахунки за кордоном без отримання будь-яких індивідуальних ліцензій. Цілком очевидно, що зняття такого обмеження відкриває нові перспективи. Проаналізуємо їх детальніше (с. 14).

Для боротьби з агресивним податковим плануванням у світі напрацьовано чимало різноманітних податкових інструментів. Одним з них є конструктивні дивіденди. Як свідчить законопроект Мінфіну та Нацбанку, присвячений боротьбі з ВEPS, Україна також має намір запровадити зарубіжний досвід. Тож вже незабаром на бізнес чекає кардинальна зміна не тільки визначення терміну «дивіденди», але й правил їх оподаткування (с. 16).

  Багато яким покупцям доводиться списувати кредиторську заборгованість за придбані, але не оплачені протягом строків позовної давності товари. Як з’ясувалося, порядок дій покупця — платника ПДВ в такій ситуації залежить від дати складання податкової накладної, що була підставою для формування податкового кредиту (с. 21).

► Вже досить давно інвестування в будівництво часто відбувається через форвардні контракти. Проте зазначена «схема» останнім часом зацікавила контролюючі органи. Тим більше, що у ній спостерігаються елементи оптимізації податків для забудовників (с. 32).

► ДФС наполягає, що якщо при здійсненні розрахунків за товари з використанням платіжних терміналів із суми виручки банком утримується комісійна винагорода, то доходом фізичної особи — підприємця є повна сума виручки з урахуванням такої комісії. Водночас такий підхід — підстава для активних дискусій (с. 28).

► „ У разі коли міжнародне перевезення такого вантажу, як транспортний засіб здійснюється «своїм ходом» без фактичного використання (залучення) відповідних видів транспорту, то операція з постачання таких послуг не підпадає під категорію операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою ПДВ. Такої думки дотримується ДФС (с. 24). Чи існують контраргументи для більш ліберальної позиції?

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42