Статті

Акценти номера

12.04.2019 / 17:30

ВІСНИК взяв за правило у кожному номері знайомити наших читачів з поточною судовою практикою. У цьому номері така традиція знайшла своє відображення на с. 34 у вигляді огляду декількох примітних для платників податків рішень Верховного Суду.

Сучасні тенденції у роботі контролюючих органів завжди цікавили наших читачів. Адже сьогодні перевіряють когось іншого, завтра — черга може дійти до тебе. Цього разу поговоримо про найсвіжіші і найгучніші справи податкової міліції за І квартал (с. 10).

Незабаром закінчиться період декларування доходів фізичними особами. Саме тому ми поспішили опублікувати відповіді на найбільш актуальні запитання громадян, які були задані під час нещодавньої «гарячої лінії» з «Вісником» (с. 42).

ДФС переконана, що виплата резидентом на користь нерезидента сум упущеної вигоди оподатковується ПДВ та податком на прибуток за ставкою 15 %. Втім, існує альтернативна точка зору (с. 17).

При наданні орендних послуг постачальник має визначити зобов’язання з ПДВ за правилом «першої події». При цьому оформлюється така операція актом наданих послуг, який підписується обома сторонами. Проте як бути, якщо отримувач послуг відмовляється від підписання акта (с. 20)?

ДФС визнала, що якщо придбання товарів на користь роботодавця здійснювалося працівником за рахунок власних коштів, то компенсація за таке придбання не є доходом для цілей оподаткування ПДФО і військовим збором. Головне роботодавцю підтвердити доцільність та обґрунтованість здійснених таким працівником витрат (с. 23).

Чимало платників задаються питанням, куди списувати курсові різниці за іноземними позиками — на витрати чи до складу додаткового капіталу (особливо, коли йдеться про позику від асоційованої особи). На думку Мінфіна і ДФС, такі курсові різниці мають відображатись у складі витрат (с. 12).

Платник ПДВ помилково отримав кошти на свій рахунок від іншої особи. Чи потрібно у цьому випадку складати податкову накладну та визначати зобов’язання з ПДВ? ДФС вважає, що не потрібно. Але за умови відсутності будь-яких договірних відносин між отримувачем та ініціатором платежу і поверненні таких коштів у встановлений чинним законодавством термін (с. 26).

ДФС роз’яснено, що дохід у вигляді процентів, що нараховується (виплачується) юридичною особою — резидентом на користь фізичної особи — нерезидента, оподатковується ПДФО та військовим збором. Ось тільки не варто забувати про міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування (с. 28).

Наближаються граничні строки подання річної звітності та сплати ЄСВ за 2018 р. особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств. Цього року вони припали на 02.05.2019 р. Тож розглянемо, як зазначені категорії платників повинні завершити минулий рік щодо ЄСВ (с. 30).

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42