Аналітика

Законодавство

15.04.2019 / 09:31

26 квітня — останній день сплати поточних податкових зобов’язань

ДФС України поінформувало, що з огляду на розпорядження Кабміну від 10.01.2019 р. № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» робота у вів­торок 30 квітня перенесена на суботу 11 травня. Отже, граничний день сплати значної кількості податкових зобов’язань припадає на вихідний день 30.04.2019 р. При цьому нормами ПКУ не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів (п. 57.1 ст. 57 ПКУ). Тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань слід здійснити не пізніше 26.04.2019 р.

 

Поглиблення співпраці з ОЕСР

Кабмін ухвалив План дій щодо поглиблення співробітництва між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2019 — 2020 рр. Документ передбачає детальний план співпраці Україна-ОЕСР за трьома основними напрямами: боротьба з корупцією, державне управління та урядування, економічна політика.

Серед завдань, які передбачені Планом у напрямі економічної політики, експерти ОЕСР визначили розвиток конкуренції, реформу державних підприємств, підтримку інвестицій і конкурентоспроможності, розвиток малого і середнього підприємництва та інновацій, підтримку та просування експорту, підвищення галузевої продуктивності економіки, підвищення якості статистики.

 

Розширено перелік російських товарів, заборонених до ввезення в Україну

Кабмін ухвалив ініційовані рішення Мінекономрозвитку щодо розширення переліку товарів походженням з Російської Федерації, які заборонені до ввезення в Україну.

Зазначена заборона запроваджена Урядом України у відповідь на агресивні і дискримінаційні дії з боку Російської Федерації щодо закриття товарам походженням з території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів з території України територією РФ.

Відтак ухвалені на минулому тижні урядом постанови, зокрема, вводять заборону на ввезення в Україну таких груп товарів походженням з території РФ:

  • формалін, карбамідо-формальдегідний концентрат, карбамідо-формальдегідні смоли;
  • пружини для візків вантажних вагонів (циліндричні гвинтові зовнішні, циліндричні гвинтові внутрішні);
  • електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл (реле), що використовується в пристроях залізничної автоматики господарства сигналізації та зв’язку;
  • провідники електричні для напруги понад 1000 В;
  • банки для консервування (стерилізаційні банки), пляшки для харчових продуктів та напоїв з безбарвного скла та кольорового скла, інші скляні ємності.

/Постанови КМУ від 10.04.2019 р. № 305, № 306/ 

Компенсація роботодавцям за працевлаштованих осіб з інвалідністю

Кабмін врегулював механізм фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соціального захисту людей з інвалідністю. Вирішено, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю можуть використовуватись для фінансування компенсацій роботодавцям витрат:

  • єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних громадян з інвалідністю, у тому числі тих, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці;
  • на оплату праці за працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю (але не вище від середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць);
  • на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

/Постанова КМУ від 10.04.2019 р. № 310/ 

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42