Статті

Акценти номера

19.04.2019 / 16:50

Багато суб’єктів господарювання проводять для своїх працівників так звані корпоративи. Чи оподатковувати вартість таких і подібних заходів ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Як такі витрати впливають на податок на прибуток? Чи потрібно нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ? Як з’ясувалося, відповіді на ці запитання мають дискусійний характер (с. 14, 16).

Незабаром запрацюють нові правила оподаткування акцизом операцій з реалізації пального. Тому під час нещодавньої «гарячої лінії» з «Вісником» наші читачі мали змогу завчасно отримати на свої запитання відповіді від Ірини Мельник, начальника відділу методології акцизного податку ДФC України (с. 44).

На минулому тижні введено у дію новий порядок сплати митних платежів через «Єдиний рахунок» ДФС. Нова система дає змогу значно зменшити час митного оформлення товарів, а суб’єктам господарювання — вільно обирати місце оформлення. Кошти обліковуються в одній картці — особовому рахунку суб’єкта ЗЕД.

Придбані ТМЦ було викрадено під час транспортування. Які ПДВ-наслідки? ДФС розглянула декілька поширених ситуацій (с. 23).

Доходи нерезидента у вигляді процентів за позиками можуть як оподатковуватися, так і не оподатковуватися. Усе залежить від багатьох факторів. Тож нагадаємо про них (с. 12).

Переведення кредитного боргу ДФС, звісно, не схильна розглядати об’єктом оподаткування ПДВ. Натомість вона не виключає, що у нового позичальника може виникнути об’єкт оподаткування ПДВ у разі отримання ним компенсації від попередника у сумі сплачених відсотків. Тому варто уважніше оформлювати документи на переведення боргу (с. 20).

Мінфін переконаний, що за певних обставин операції з виплати (нарахування) заробітної плати фізичним особам — нерезидентам можуть вважатися контрольованими для цілей ТЦУ. Втім при здійсненні ТЦУ-аналізу можуть виникнути деякі проблеми за зарплатними операціями (с. 28)

На сьогодні Україною укладено 21 багатосторонню та двосторонню угоду про вільну торгівлю з 45 країнами світу. Для застосування преференційного режиму в рамках цих угод має забезпечуватися не тільки відповідність товару критеріям походження, а й виконання правила «прямого транспортування». При цьому таке виконання необхідно документально підтвердити митним органам (с. 33).

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42