Аналітика

Законодавство

22.04.2019 / 09:46

Кабмін скасував компенсацію підприємствам за призваного на військову службу працівника

Урядом визнано таким, що втратив чинність, Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам та фізичним особам — підприємцям у ме­жах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу в особливий період. Рішення прийняте на виконання Закону України від 24.12.2015 р. № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який не передбачає роботодавцям компенсації за рахунок коштів Державного бюджету України витрат на виплату середнього заробітку працівникам, призваним і прийнятим на військову службу в особливий період, яка виплачувалась протягом 2014 — 2015 рр.

/Постанова КМУ від 10.04.2019 р. № 307/

План-графік податкових перевірок на 2019 р.: квітневе оновлення

ДФС на своєму сайті оприлюднила оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 р. (станом на 15.04.2019 р.). Коригувань зазнали Розділ ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фізичних осіб» та Розділ IV плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Нові вимоги до імпорту тварин та продукції

У Мін’юсті 04.04.2019 р. за № 1101/5 зареєстровано наказ Мінагрополітики, яким затверджено Вимоги щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки. Зазначеними Вимогами, зокрема, передбачено:

  • застосування Україною принципів зонування та компартменталізації. Такий підхід відповідає міжнародній практиці «гнучкості» торгівлі, коли дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин;
  • значне зменшення кількості діагностичних досліджень щодо живих тварин, що повинні проводитись на території країни-експортера. У результаті буде зменшено фінансове навантаження на операторів ринку, що планують ввозити в Україну живих тварин;
  • оновлення вимог щодо походження сировини для виробництва харчових продуктів. Наказ не встановлює вимоги щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що слугує значним полегшенням для виробників зазначених продуктів;
  • збільшення видового різноманіття продуктів, які можуть імпортуватись в Україну. До сьогодні на законодавчому рівні не було встановлено вимог до імпорту низки категорій продуктів, що є значним торговим бар’єром. Наказом встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів, як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Наказ набирає чинності через півроку після опублікування.

/Наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 р. за № 553/

Зміни до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів

12.04.2019 р. набрав чинності наказ, яким затверджено Зміни до Порядку повернення авансових платежів (передо­плати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів.

Зазначений наказ розроблено відповідно до частини п’ятої ст. 299 МКУ з метою удосконалення чинної нормативно-правової бази, необхідної для переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Державній Казначейській службі України на ім’я ДФС.

/Наказ Мінфіну  від 22.02.2019 р. № 80/

Тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств у 2019 р.

Державною комісією України щодо запасів корисних копалин рекомендовано встановити тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2019 р., а саме:

  • для нафтогазодобувних підприємств — 1,461;
  • для інших гірничодобувних підприємств — 0,185.

/Лист ДФС України від 12.04.2019 р. № 12293/7/99-99-12-03 — 04-17, 
лист Державної комісії України по запасах корисних копалин від 28.03.2019 р. № 402/02/

Розслідування та облік нещасних випадків на виробництві: Кабмін затвердив новий порядок

17.04.2019 р. на засіданні уряд затвердив Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Як наслідок, удосконалено механізми розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві та урегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.

Кабміном спрощено процедури оформлення документів, необхідних для встановлення факторів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю, визначено випадки, які підлягають розслідуванню, встановлено строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві, визначено вимоги до санітарно-гігієнічних умов праці, а також функції і повноваження Державної служби України з питань праці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.

Очікується, що реалізацією цього правового акта забезпечуватиметься належний соціальний захист громадян, постраждалих на виробництві, зокрема тих, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом, фізичних осіб — підприємців та інших.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42