Аналітика

Акценти номера

26.04.2019 / 09:06
  • 23 квітня відбувся заключний етап конкурсного відбору на посаду очільника ДПС. За результатами оцінювання кандидатів Уряду рекомендовано призначити Головою Державної податкової служби Сергія Верланова (с. 7).
  • Під час проведення податкових перевірок часто виявляються випадки, коли платники податків не включають до складу доходів безнадійну кредиторську заборгованість. Тому ДФС виклала своє бачення процедури відображення в обліку кредиторської заборгованості. Рекомендуємо ознайомитися з наведеними в листі висновками і звернути увагу на ключові прокоментовані моменти (с. 24).
  • Податкова міліція продовжує активну роботу. Про боротьбу з різноманітними тіньовими схемами у сфері оподаткування в ексклюзивному інтерв’ю «Віснику» розповів Ігор СКОРОХОД, перший заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві, полковник податкової міліції (с. 4).
  • Поміщення товарів у митний режим переробки на митній території України здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування. У разі порушення цього режиму суб’єкту ЗЕД доведеться сплатити митні платежі, від сплати яких його було звільнено. Тож на прикладах розглянемо типові порушення цього митного режиму (с. 29).
  • ДФС дотримується позиції, що у разі здійснення реінвестиції дивідендів шляхом їх внесення до статутного капіталу емітент матиме справу з цілою низкою податків (с. 14). Втім, не все так критично (с. 15).
  • 19 квітня у м. Києві відбувся форум «Податковий контроль та податкові спори». Захід був організований під егідою Головного управління ДФС у м. Києві. Під час форуму було розглянуто значний блок питань, пов’язаних з податковим контролем, примітними порушеннями та судовою практикою (с. 10). Більш докладно практику податкових перевірок у м. Києві буде розглянуто у найближчих номерах журналу.
  • У разі якщо платник податку на прибуток як власник нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках сплачує рахунки за послуги ОСББ, то фінрезультат такого підприємства збільшується на 30 % вартості таких послуг (с. 18). Хто може не здійснювати таке коригування — спробуємо з’ясувати (с. 19).
  • Екологічний податок за двоокис та інші викиди в атмосферне повітря ДФС рекомендує обчислювати в окремих додатках до декларації. Такий підхід — єдиний можливий спосіб декларування та уточнення податкових зобов’язань з метою реалізації приписів БКУ щодо розподілу надходжень сум податкових зобов’язань (с. 33).
  • Мінфін спростив процедури реєстрації РРО. Достатньо однієї заяви за спрощеною формою, яку можна подати в електрон­ній формі без додатків (с. 12).
  • У кінці минулого року народні депутати запланували низку змін з 01.07.2019 р. Як наслідок, вже незабаром буде запроваджено ліцензування операцій з пальним (с. 42).

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42