Аналітика

Законодавство

13.05.2019 / 09:50

Сергія Верланова призначено Головою Державної податкової служби України

8 травня Кабінет Міністрів України призначив Сергія Верланова Головою Державної податкової служби України як переможця конкурсу на цю посаду. Конкурс був оголошений Урядом 20.03.2019 р. в рамках реформи  фіскальної служби розпоряд­женням № 163. 

Бізнес зможе репатріювати дивіденди на суму до 12 млн євро на місяць

З метою подальшої  валютної лібералізації Нацбанк підвищив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 до 12 млн  євро на місяць. Як йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку, таке послаблення не буде критичним для збереження макрофінансової стабільності. Водночас воно сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні.

Це вже друге збільшення ліміту упродовж цього року. У лютому Нацбанк разом із запровадженням близько 30 інших валютних послаблень збільшив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 млн дол. США до 7 млн євро на місяць.

«Вільне управління отриманими в Україні прибутками — надзвичайно важливе питання для іноземних інвесторів. Збільшений ліміт у 12 млн євро на місяць фактично задовольняє потреби усіх працюючих в Україні підприємств з іноземними інвестиціями. Проте ми розуміємо, що існування цього регуляторного обмеження, безумовно, є певним бар’єром для нових інвесторів, і наша ціль — його повне скасування», — зазначив заступник Голови Нацбанку Олег Чурій.

Стійка тенденція поліпшення макроекономічної ситуації в Україні дає змогу продовжувати зняття валютних обмежень, які шкодять бізнес-клімату. Зокрема, основ­ні макроекономічні прогнози Нацбанку на 2019 рік незмінні: очікується зростання реального ВВП на 2,5 % і зниження споживчої інфляції до 6,3 %.

Водночас валютні послаблення, запроваджені разом із введенням в дію нової ліберальної системи валютного регулювання з 07.02.2019 р., не мали значного впливу на фінансовий ринок. Сьогодні спостерігаються достатньо невисокі обсяги як інвестицій за кордон в межах е-лімітів, так і репатріації дивідендів. Тому послаблення спростили ведення бізнесу, але не тиснули на курс гривні, яка зміцнилася на 4,3 % від початку року. Водночас чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку становила близько 1 млрд дол.

Відповідні зміни щодо збільшення ліміту на репатріацію дивідендів набрали чинності з 08.05.2019 р.

/Постанова Правління Нацбанку від 07.05.2019 р. № 66/

До Положення про митні декларації внесено зміни

Уряд вніс зміни до Положення про митні декларації, якими передбачається:

  • врегулювати питання завершення митного оформлення обсягів природного газу, ввезеного на митну територію України, щодо яких не оформлено актів прий­мання-передачі у зв’язку з тим, що частина товарів була переміщена на тимчасово окуповану територію України;
  • визначити спосіб реалізації прав органу доходів і зборів разом із відмовою у митному оформленні товарів за тимчасовою митною декларацією надавати розрахунок розміру фінансової гарантії, достатньої для сплати митних платежів;
  • забезпечити можливість подання з метою сплати митних платежів у випадках, передбачених міжнародними договорами України, декларантом або уповноваженою ним особою додаткової декларації та оформлення її митним органом.

/Постанова КМУ від 24.04.2019 р. № 344/

Кабмін затвердив Методику оцінювання фіскальних ризиків

Урядом затверджено Методику оцінювання фіскальних ризиків. Документом встановлено порядок здійснення оцінки фіскальних ризиків, пов’язаних із зміною у макроекономічному середо­вищі, наданням державних гарантій за кредитами, діяльністю суб’єктів господарювання державного сектору економіки, функціонуванням фінансового сектору, реалізацією проектів державно-приватного партнерства, ліквіда­цією наслідків надзвичайних ситуацій, невиконанням плану надходжень від приватизації державного майна, відхиленням від планових показників у сфері пенсійного забезпечення. Прийнята постанова сприятиме запровадженню в Україні комплексної системи управління фіскальними ризиками з метою мінімізації їх впливу на показники державного бюджету.

/Постанова КМУ від 24.04.2019 р. № 351/

Мінфін затвердив нові УПК

Мінфін затвердив дві узагальнюючі податкові консультації:

  • щодо оподаткування ПДФО і ВЗ суми доходу, виплаченого роботодавцем працівнику за товари (роботи, послуги), що були придбані таким працівником за рахунок власних готівкових коштів;
  • щодо оподаткування операцій обов’яз­кового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета.

Аналіз цих консультацій незабаром буде зроблено на сторінках журналу.

/Наказ Мінфіну від 26.04.2019 р. № 181/