Аналітика

Перспективи

20.05.2019 / 09:45

До 5 % збільшиться розмір ставок оподаткування процентів та роялті із Швейцарією

Кабмін прийняв рішення подати на ратифікацію Протокол між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал.

Протоколом, зокрема, передбачено:

  • збільшення розміру ставок оподаткування процентів та роялті — з 0 % до 5 %;
  • доповнення новою статтею щодо вдосконалення процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) за допомогою арбітражу;
  • нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;
  • норму щодо застосування права на отримання переваг — переваги не надаватимуться щодо виду доходу або майна, якщо однією з головних цілей будь-якої домовленості чи угоди між суб’єктами господарської діяльності було безпосереднє або опосередковане отримання ними такої переваги.

/Розпорядження КМУ від 08.05.2019 р. № 289-р/

Інструкцію з бухобліку ПДВ пропонують скасувати

Мінфіном оприлюднено власний проект наказу «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства фінансів України». Документ розроблено для приведення нормативно-правових актів Мінфіну у відповідність із законодавством України, тому пропонується визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінфіну від 01.07.97 р. № 141 «Про затвердження Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість».

 

Приватні освітні заклади можуть звільнити від сплати податку на нерухомість та плати за землю

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10273 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг закладами вищої освіти». Документ передбачає звільнення вищих навчальних закладів недержавної форми власності від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та звільнення вищих навчальних закладів незалежно від форм власності і джерел фінансування від плати за землю.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42