Статті

Акценти номера

24.05.2019 / 17:00

 Нещодавно керівником новоствореної Державної податкової служби України став Сергій Верланов, заступник міністра фінансів. Про перші кроки та рішення на новій посаді та які переваги отримають платники податків від реформування фіскальної служби — в ексклюзивному інтерв’ю «Віснику» (с. 4).

► Практика податкових перевірок дала змогу столичній ДФС виявити найбільш примітні типові порушення платників податків.Тому у поточному номері — перша частина таких напрацювань (с. 10). Незабаром — продовження цього огляду, а також коментарі податківців та незалежних експертів щодо окремих спірних моментів.

► ДФС визнає, що 365-дений граничний строк ЗЕД-розрахунків, за перевищення якого передбачено нарахування пені, не поширюються на незначну незавершену операцію з експорту і лише у разі відсутності ознак дроблення такої операції. Ніби все зрозуміло. Але пропонуємо розібратися з цим питанням детальніше на прикладі трьох різних ситуацій (с. 20).

 Надання працівникам підприємства форменого одягу — податково небезпечна операція. З одного боку, ДФС визнає, що до оподатковуваного доходу працівника не включається вартість спеціального (форменого) одягу, що надається роботодавцем працівнику у тимчасове користування. Водночас у разі безоплатно надання працівникам такого одягу може йтися про необхідність сплати не лише ПДФО та ВЗ, а й ПДВ (с. 27).

► Платник податку здійснив поліпшення основних фондів комунальної власності. Згодом такі поліпшення безоплатно передаються у власність територіальної громади. Така операція за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 ст. 197 ПКУ звільняється від оподаткування ПДВ. Але податківці застерігають, що податкові зобов’язання за певних обставин все-таки доведеться нарахувати (с. 24).

► Розрахунки «з картки на картку» — реалії часу. Натомість приватним підприємцям, які дуже активно практикують такі розрахунки, важливо при цьому не порушувати правила готівкового і безготівкового обігу. Адже такі помилки можуть призвести до заниження бази оподаткування, недоплати податків, а з часом — обернутися проблемами з контролюючими органами (с. 32).

► Для включення та перебування у Реєстрі неприбуткових установта організацій юридичним особам потрібно відповідати певним вимогам щодо здійснення господарської діяльності. Достатньо зробити один неправильний крок — і організацію може бути виключено з такого Реєстру, а отже, їй доведеться сплатити податок на прибуток. І що характерно: правила перебування у Реєстрі залежать від виду неприбуткової організації. Адже що дозволено одній неприбутковій організації, заборонено іншій (с. 30).

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42