Статті

Акценти номера

31.05.2019 / 17:38

► У двадцятих числах травня «Вісник» відвідав міжнародну конференцію, присвячену обговоренню найактуальніших проблем у сферах оподаткування  та міжнародного інвестування. Головною темою заходу стала валютна лібералізація. Учасники дискусії з’ясували, як нові правила валютного регулювання та зміни в податковому законодавстві України впливають на бізнес-середовище. Втім усі визнали, що в унісон з валютною лібералізацією відбувається процес так званої деофшоризації. Заплановані заходи — доволі суворі, тому компаніям потрібно враховувати ці нововведення і своєчасно перелаштовуватися під вимоги міжнародних податкових норм, щоб надалі успішно вести економічну діяльність (с. 4).

► З 1 липня запроваджується нова система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Тому Кабмін підготував відповідний Порядок. Які новації він містить — читайте на с. 12 номера.

► У попередньому номері «Вісник» зробив огляд типових порушень столичних платників податків. Як з’ясувалося, перша частина цього матеріалу викликала чималий інтерес у платників податків. Адже краще  вчитися на чужих, ніж на власних помилках. Тому у поточному номері — продовження цього огляду (с. 36). На цей раз він пов’язаний із ТЦУ, РРО, відшкодуванням ПДВ, камеральними перевірками, безтоварними операціями, оподаткуванням доходів нерезидентів та обігом палива.

 Нещодавно «Вісник» провів телефонну «гарячу лінію» на тему електронного адміністрування ПДВ. Найбільш цікаві відповіді на чисельні запитання публікуються на с. 44 номера.

 Існують різні варіанти відповідей на питання: чи включати до доходу ФОП — платника єдиного податку комісію банку при розрахунках через платіжний термінал? Втім, як це не дивно на перший погляд, логіка підказує, що доходом такого ФОП слід вважати усю вартість реалізованого товару з урахуванням комісії банку (с. 28).

 При постачанні неоплаченого товару в рахунок попередньої оплати за інший товар постачальник — платник ПДВ на дату досягнення домовленості про взаємозалік має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ. Такий висновок не викликає заперечення. Але про певні нюанси хочеться наголосити окремо (с. 22).

 Операції з безкоштовного розповсюдження газет, як і будь-які інші постачання періодичних вітчизняних ЗМІ, звільняються від оподаткування ПДВ. Водночас при здійсненні таких операцій платники мають пам’ятати про нарахування так званих компенсуючих зобов’язань з ПДВ (с. 16).

 ДФС визнає, що при здійсненні транспортно-експедиторської діяльності на території України базою оподаткування у експедитора є його винагорода, що оподатковується за ставкою 20 %. До неї не включаються витрати експедитора на оплату послуг інших осіб, яких залучено до виконання договору транспортного експедирування. При цьому до допоміжних послуг у транспортній діяльності застосовано той самий принцип, що й до послуг з перевезення (с. 25).

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42