Статті

Акценти

07.06.2019 / 17:00

Літо — відпускний сезон у самому розпалі. Комусь це відпочинок, а ось у бухгалтерів у такий період — «гаряча» пора. Адже обставини у працівників бувають різні, а відпускні слід нараховувати правильно і виплачувати вчасно. Тому «Вісник» вирішив не залишатися осторонь і на допомогу бухгалтерам наводить практичні приклади розрахунку відпускних у різних ситуаціях (с. 30).

Наближається дата набрання чинності змінами, внесеними до ПКУ щодо адміністрування акцизного податку. У попередньому номері було опубліковано коментар щодо застосування Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. У цьому —  детально про те, як працюватиме нова система та здійснюватиметься контроль за обігом таких товарів (с. 14).

Наприкінці травня «Вісник» за підтримки провідних фахівців ДФС України провів черговий захід для платників податків. Семінар-практикум було присвячено актуальним питанням з оподаткування ПДВ, ПДФО, ЄСВ та податком на прибуток. Основні акценти з виступу спікерів пропонуємо до вашої уваги (с. 4).

Суми страхового відшкодування, що виплачуються страховиком або іншими резидентами на користь нерезидентів у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, підлягають оподаткуванню за спеціальними, відмінними від загальних правил оподаткування доходів нерезидентів. Але у коментованому листі йдеться про страхові виплати на користь постійного представництва нерезидента, яке є самостійним платником податку на прибуток. Пропонуємо розібратися з цим питанням детальніше (с. 22).

ДФС вважає, що при списанні втрат, які виникли у процесі закупівлі, транспортування та зберігання товарів, у межах норм їх природного убутку, та якщо під час придбання таких товарів суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються, а податковий кредит не коригується за умови, що вартість таких товарів включається до вартості іншої продукції, що реалізується підприємством. Втім слід зауважити, що не всі види нестач товарів включаються до вартості товарів, які реалізуються (с. 24).

На перший погляд, ПКУ досить чітко регламентує правила застосування спрощеної системи оподаткування, у тому числі фізичних осіб — підприємців. Однак, враховуючи чималу кількість різноманітних запитань, що надходять до ДФС України, не все так однозначно. Тому «Вісник» публікує бліц-відповіді на найпоширеніші з них (с. 40).

«Гарячі лінії»

Дата: 26 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42