Статті

Акценти номера

14.06.2019 / 18:30

Визначити правильно код товару за УКТ ЗЕД іноді буває не так просто. Особливо, коли йдеться про товари у наборах чи комплектах. Тому спробуємо розібратися, чи завжди товари, що надходять для продажу у роздріб, зібрані разом, відповідають визначенню «набір»? З'ясуємо також, які умови мають виконуватися для того, аби товари класифікувалися за УКТ ЗЕД як набір чи комплект, а коли все ж таки їх слід класифікувати окремо (с. 23).

Черговий сеанс «гарячої» телефонної лінії, яку нещодавно провів «Вісник», було присвячено оскарженню рішень контролюючих органів. На запитання платників відповідав заступник директора Департаменту — начальник Управління інформаційно-аналітичної роботи Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України Сергій Бойко. Зокрема, платників податків цікавило таке: в які строки можна оскаржити рішення контролюючих органів, як правильно скласти скаргу та куди її подати, протягом якого часу можливе судове оскарження (с. 34).

Для правильного застосування ставки податку на нерухомість податківці радять отримати експертний висновок щодо приналежності відповідного об’єкта до певного класу будівель за Класифікатором та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав. Пропонуємо дізнатися, хто уповноважений надавати такий висновок і яка його приблизна вартість (с. 15).

ДФС зазначено, що при здійсненні реорганізації шляхом виділу та передачі ОЗ та/або зобов’язань за договором позики з нерезидентом на баланс новоствореної юридичної особи не виникає жодних податкових наслідків ані з податку на прибуток, ані з ПДВ. Але як бути, якщо реорганізоване підприємство мало накопичені та непокриті збитки (с. 21)?

Страхуючи свої ризики, суб’єкти господарювання при укладанні договорів постачання здебільшого передбачають умову щодо перерахунку вартості товару залежно від коливання валютного курсу. Однак у разі зміни курсу іноземної валюти по відношенню до гривні постачальник товарів має обов’язково відкоригувати зобов’язання з ПДВ, а отримувач — податковий кредит. Як і коли це зробити, читайте на с. 18.

Бувають випадки, коли самостійно виготовлена підприємством продукція з певних причин не використовується ним у господарській діяльності, а списується. У такій ситуації виникає обов’язок нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ. Утім постає запитання, як визначити базу оподаткування вартості такої продукції? (с. 13).

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42