Статті

Акценти номера

12.07.2019 / 16:00

⇒ Створення забезпечення майбутніх витрат на демонтаж основних засобів — не дуже поширена бухгалтерська процедура. Але якщо передумови наявні, забезпечення має бути створене. І тут бухгалтери стикаються з різними труднощами: правильно визначити суму забезпечення; коректно її дисконтувати; розібратися з податковими наслідками (с. 10).

⇒ У разі коли угода з контрагентом визнається недійсною за рішенням суду, при його виконанні перед постачальником постає питання необхідності коригування податкових зобов’язань з ПДВ. Проте власне сам факт прийняття судового рішення не є підставою для такого коригування (с. 23).

⇒ Як свідчить чергове роз’яснення, ДФС не змінила думку щодо відсутності податкових наслідків з ПДВ при випуску та видачі аграрних розписок.І це не зважаючи на те, що наразі вони втратили статус валютних цінностей (с. 29).

 Чи слід нараховувати ПДВ у разі списання ТМЦ, втрачених внаслідок технологічного браку? Податківці вважають, що про ПДВ не йдеться тільки у разі включення вартості таких втрат до вартості продажу іншої продукції, яка використовується в оподатковуваних операціях (с. 25).

⇒ ДФС рекомендує «єдиннику» четвертої групи, який виплатив дохід нерезиденту, подавати декларацію з податку на прибуток за підсумками року. Але строк подання такої звітності для цієї категорії платників прямо не встановлений жодним нормативно-правовим документом (с. 31).

⇒ Нині поширена така думка, що у разі перевищення порогів контрольованості операції з виплати заробітної плати нерезидентам можуть вважатися контрольованими для цілей ТЦУ, і за такими операціями необхідно подавати звіт про контрольовані операції. Натомість у роботодавця неминуче виникнуть проблеми під час визначення «ціни» праці за принципом «витягнутої руки» (с. 18).

⇒ ДФС роз’яснено, що фінрезультат правонаступника не зменшується на суму збитків платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання, перетворення чи злиття. Водночас не всі експерти погоджуються з таким підходом (с. 21).

 Практика перевірок дає змогу систематизувати типові порушення, яких припускаються платники акцизного податку (с. 46) та роботодавці при оплаті листків непрацездатності (с. 47).

⇒ Нацбанк скасував низку адміністративних обмежень. Зокрема, ліквідовано ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном (с. 16). Крім того, більше не існує кількісних обмежень на репатріацію дивідендів (с. 4).

 Часто висновки про нереальність (фіктивність) господарських операцій з певними контрагентами ґрунтуються на відібраних органами досудового слідства показаннях посадових осіб контрагентів. Як такі аргументи сприймаються судами? Чи свідчать вони про фіктивність контрагентів та, відповідно, про фіктивність (нереальність) операцій з такими контрагентами? Які підходи демонструє практика Верховного Суду (с. 48)?

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42