Аналітика

Недійсний договір: як коригувати зобов’язання з ПДВ?

15.07.2019 / 10:13
Від редакції
У разі коли договір з контрагентом визнається недійсним за рішенням суду, при його виконанні перед постачальником — платником податку постає питання необхідності коригування податкових зобов’язань з ПДВ та складання розрахунку коригування. ДФС нагадала, що у разі виникнення підстав для коригування податкових зобов’язань, визначених п. 192.1 ст. 192 ПКУ, постачальник складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату виникнення податкових зобов’язань за операцією.
Проте власне сам факт прийняття судового рішення або набрання ним чинності не є підставою для коригування податкових зобов’язань з ПДВ (с. 23).

Визнання договору недійсним: причина коригування виходить із суті господарських операцій, що здійснюються на виконання рішення суду

Індивідуальна податкова консультація від 08.05.2019 р. № 2038/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (витяг)

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку коригування податкових зобов’язань постачальника і складання розрахунку коригування до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) у разі визнання недійсним договору з контрагентом згідно з судовим рішенням та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

<…>

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42