Аналітика

Бенефіціари: ДФС перевірятиме достовірність інформації

19.08.2019 / 09:47

ДФС України спільно з іншими державними органами 18.07.2019 р. було підписано Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про бенефіціарних власників. За словами прес-служби ДФС, Меморандумом передбачено запровадження Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.

Меморандум окреслює основні напрями співпраці між сторонами, які мають на меті створити та забезпечити подальшу розбудову механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників в Україні. Підписаний Меморандум є «дорожньою картою», в якій визначено кроки, терміни та відповідальні особи за реалізацію концепції. Усього до кінця 2019 р. заплановано виконати 12 заходів у цьому напрямі.

Крім ДФС, таке зобов’язання взяли на себе також НБУ, Мін’юст, Мінфін, Держфінмоніторинг, Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Державне агентство з питань електрон­ного урядування. Серед партнерів від громадського сектору — громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції», Міжнародний фонд «Відродження», громадська організація «Центр протидії корупції» та інші заінтересовані інститути громадянського суспільства.

ДФС спільно з іншими учасниками Меморандуму братиме участь у розробці та організації перевірки відомостей про бенефіціарних власників (опис бізнес-процесів, визначення кінцевих бенеціарів, опис взаємодії інформаційних систем, структур та форматів даних) із урахуванням стандартування даних BODS (Beneficial Ownership Data Standart) тощо.

Очікується, що запровадження цієї Концепції сприятиме створенню прозорої бенефіціарної власності в Україні, наданню ДФС прав для здійснення аналізу, перевірки інформації, що надавалась до Державного єдиного реєстру, з метою встановлення ознак правопорушень. Крім того, ДФС отримає повноваження притягати до відповідальності у випадках ненадання або надання неправдивої інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника.

Проект Концепції був розроблений у розвиток Плану заходів на 2017 — 2019 рр. з реалізації Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 р., затвердженого розпорядженням КМУ від 30.08.2017 р. № 601-р, та Плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL, схваленому рішенням п'ятого засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення від 12.04.2018 р. та підтримано дорученням КМУ від 29.05.2018 р. № 16465/1/1-18.