Аналітика

Податкова амністія: яких ставок чекати?

19.08.2019 / 10:04

Україна та Міжнародний валютний фонд ведуть переговори щодо податкової амністії. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» повідомив Голова ДПС Сергій Верланов.

«Щодо податкової амністії капіталу ведуться переговори з МВФ, передусім щодо ставки. В Україні не унікальна ситуація — і ПАР, і Латвія й інші країни її проходили. Наразі дискутуємо про знижені ставки: 9 % як базова і 5 % — знижена. Скільки надходжень для бюджету дасть податкова амністія, можна буде говорити лише після того, як буде зрозуміло конструкцію такої податкової амністії. Без сумніву, це залежить від того, яка буде ставка оподаткування, хто може бути декларантом, з чого сплачуватиметься податок тощо», — проінформував Сергій Верланов.

Голова ДПС зауважив, що податкова амністія, яку ще називають «добровільним розкриттям інформації платником податків»,  —  не єдине питання, яке обговорюється із МВФ.

«У нас була технічна місія МВФ, яку запросили за трьома пунктами — податок на виведений капітал, податкова амністія та BEPS (міжнародна ініціатива про протидію розмиванню оподатковуваної бази та виводу прибутку з-під оподатковування). Щодо BEPS у нас розроблений дуже хороший законопроект, кожна його частина обговорювалась з окремим відповідним департаментом Організації економічного розвитку і співробітництва. МВФ із законопроектом з BEPS теж ознайомився. Очікуємо, що восени цей законопроект буде поданий на розгляд до Верховної Ради», — наголосив очільник ДПС.