Аналітика

Законодавство

19.08.2019 / 10:07

Кабмін затвердив переліки продукції та добавок для збільшення попиту на етиловий спирт

Уряд затвердив Перелік продукції хімічного та технічного призначення, на виробництво якої використовується спирт етиловий денатурований, а також Перелік денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України. Реалізація постанови сприятиме збільшенню попиту на спирт етиловий (це позитивно вплине на розвиток вітчизняного ринку спирту та суміжних галузей, які використовують спирт етиловий денатурований для виробничих потреб), а також імпортозаміщенню продукції хімічного і технічного призначення.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

/Постанова КМУ від 14.08.2019 р. № 722/

Оновлено план-графік перевірок на 2019 рік

На сайті ДФС України оприлюднено щомісячне оновлення плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

Зміни наразі торкнулися перших двох розділів: розділу I «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб» та розділу II «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв і представництв нерезидентів».

Інформацію розміщено з урахуванням коригування станом на 08.08.2019 р.

Купувати валюту за кредитні кошти можна без обмежень

У межах валютної лібералізації Нацбанк дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень суми. Зазначене послаб­лення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для них час.

Удосконалено також валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж п’яти робочих днів з моменту отримання від Нацбанку інформації про зміну обслуговуючого банку в митній декларації клієнта. Крім того, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціями при зміні обслуговуючого банку в митній декларації.

Нацбанк продовжує валютну лібералізацію, від початку року скасовано вже понад 30 валютних обмежень. Зокрема, було повністю скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень бізнесом, попереднє резервування гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон.

/Постанова Правління НБУ від 06.08.2019 р. № 104/