Статті

Акценти номера

27.09.2019 / 16:45

⇒ Виплата дивідендів — непростий привід для оподаткування. Адже правила оподаткування дивідендів та їх вплив на податковий облік залежать від багатьох факторів, зокрема від системи оподаткування емітента та статусу інвестора. Отже,  поговорити є про що. Тим паче, що цьому питанню приділено чимало роз’яснень податкових органів (с. 11).

⇒ Очікується, що нещодавня декриміналізація кримінальної відповідальності за скоєння фіктивного підприємництва значно зменшить тиск на бізнес. Однак постає питання, як правоохоронні органи контролюватимуть та перешкоджатимуть створенню фіктивних підприємств. Спробуємо розібратися (с. 21).

⇒ Платники податку на прибуток, які планують спрямовувати поворотну фінансову допомогу учасника до статутного капіталу, мають дотримуватися визначеної процедури. Інакше їм доведеться мати справу з податком на прибуток (с. 24).

⇒ Як свідчить минула «Гаряча лінія», читачі журналу активно цікавляться обчисленням податку на прибуток. Найбільш примітні запитання платників та відповіді фахівця ДПС — у поточному номері (с. 16).

⇒ Під час відкриття рахунку в іноземному банку для роботи за кордоном у платників податків виникає безліч запитань. Дамо відповіді на найпоширеніші з них (с. 33).

⇒ Попередня форма Декларації про туристичний збір не давала змоги податковим агентам коректно відображати цьогорічні зміни до ПКУ. І ось нарешті з’явилася нова форма (с. 26). Її рекомендують подавати починаючи зі звіту за ІІІ квартал 2019 року. Приклади заповнення нової форми — в електронній версії номера на сайті visnyk.ua (с. 29).

⇒ Звернення стягнення на предмет іпотеки та прощення банківських кредитів має певні податкові наслідки як для банку, так і громадянина. З’ясуємо їх вплив на оподаткування на прикладі судової практики (с. 22).

⇒ За певних обставин забезпечувальні та гарантійні платежі не включаються до бази оподаткування ПДВ. Натомість розглянемо ситуацію, коли такі кошти зараховуються в оплату майна. За таких обставин вони збільшують базу оподаткування ПДВ (с. 14).

⇒ За останні п’ять років розмір тіньового сектору дещо зменшився. Але все ще спостерігаються масштабні схеми з мінімізації податків. Від чого потерпає бюджет — на с. 14 номера.

⇒ Правила пенсійного забезпечення перебувають у стані постійних трансформацій. Тому відповіді експертів ПФУ на цю тему завжди викликають цікавість у наших читачів будь-якого віку (с. 42).