Статті

Акценти номера

01.11.2019 / 17:30

Характерна особливість журналу «Вісник» — оперативні відповіді провідних фахівців податкової служби на численні запитання платників податків. У поточному номері відповіді отримали платники податку на прибуток, податку на репатріацію, ПДВ та єдиного податку (с. 10 — 19).

Нещодавно Мінфін вніс зміни до власних стандартів. Вони спричинили нову хвилю інтересу до дисконтування — бухгалтерської процедури, яку останнім часом активно використовують у фіскальних цілях. Віднині будь-які довгострокові заборгованості чи зобов’язання мають відображатися у фінансовій звітності за теперішньою вартістю, під якою мається на увазі дисконтована сума майбутніх платежів. Втім не можна сказати, що дисконтування неминуче (с. 22).

Продовжуємо огляд податкових роз’яснень, присвячених операціям ТОВ із засновниками. Цього разу поговоримо про оподаткування операцій з учасниками-нерезидентами. Адже податковий облік таких операцій має певні особливості, яким присвячено сотні роз’яснень ДФС/ДПС. Зокрема, з’ясуємо податковий ефект від внесків нерезидента до статутного капіталу, виплати нерезиденту дивідендів та виходу нерезидента з числа засновників ТОВ (с. 10).

Незабаром очікується набрання чинності та застосування для України Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (MLI).Обраний Україною пакет MLI передбачає, зокрема, доповнення міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування «тестом основної мети» (Principal Purpose Test, або скорочено PPT). Він фактично забороняє платникам податків застосовувати пільгові преференції за угодами про уникнення подвійного оподаткування, якщо їх отримання є однією з основних цілей діяльності. Отже, тест PPT є одним із правил протидії застосуванню платниками податків прийомів агресивного податкового планування та розмивання податкової бази. А тому вітчизняні та іноземні компанії з метою зменшення ризиків виникнення конфліктів з контролюючими органами повинні переглянути власні податкові політики (с. 31).

КЗпП дозволяє працівнику розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не дотримується умов законодавства про працю, та вимагати здійснити з ним повний розрахунок з виплатою вихідної допомоги в розмірі тримісячного середнього заробітку. І тут виникає чимало запитань, відповіді на які знає Держпраці (с. 39).

Зовнішньоторговельні операції, які передбачають відступленняправа вимоги виконання зобов’язань або передачу зобов’язань із погашення наявної заборгованості між контрагентами із залученням сторонніх партнерів, завжди викликали підвищений інтерес як з боку учасників зовнішньоекономічної діяльності, так і з боку контролюючих органів. Розглянемо різні варіанти здійснення подібних операцій більш детально (с. 28).