Статті

Акценти номера

22.11.2019 / 16:58

⇒ Будь-які послуги, що надаються нерезидентом на території України у форматі бізнес для бізнесу (B2B), уже є об’єктом оподаткування ПДВ у порядку механізму зворотного оподаткування. Натомість у світі активно впроваджується оподаткування ПДВ електронних послугу форматі бізнес для споживача (B2C), які надаються нерезидентом. Зокрема, Європарламент — за залучення онлайн-платформ до сплати ПДВ (с. 7). Думають над цим і в Україні (с. 12).

⇒ Нещодавніми змінами до МКУ передбачено взяття на облік осіб, якіє учасниками ЗЕД-відносин. Йдеться про централізований облік декларантів, перевізників, гарантів, авторизованих економічних операторів тощо (с. 15). Одночасно змін зазнали різнопланові митні формальності (с. 14).

⇒ ОЕСР висунула нові вимоги щодо обміну інформацією для юрисдикцій з номінальним або нульовим оподаткуванням. За новими правилами у разі якщо компанія не забезпечила собі належну економічну присутність і є лише оболонкою, то компетентні органи офшорної юрисдикції зобов’язані повідомити податкові органи за місцем податкової резиденції бенефіціара такої компанії (с. 7).

⇒ Постійне представництво виплачує дохід нерезиденту: як оподатковувати цей платіж? ДПС вважає, що без податку на репатріацію можна обійтися (с. 16). Головне, щоб таке представництво сплачувало податок на прибуток в Україні.

⇒ Податківці визнають відсутність податкових різниць для коригування фінансового результату за операціями з продажу корпоративнихправ нерезиденту. Достатньо бухгалтерського обліку (с. 18). Втім необхідність коригування фінансового результату може виникнути у разі віднесення такої операції до числа контрольованих.

⇒ Критерії визначення статусу податкового резидента України для фізичних осіб визначаються як ПКУ, так і договорами про уникнення подвійного оподаткування. Але питання все одно залишаються (с. 38).

⇒ Як свідчать різні ІПК, за останній час податковий орган розглянув низку ситуацій, пов’язаних із здійсненою попередньою оплатою та подальшим її невикористанням за призначенням. Тож спробуємо розібратись із наслідками для ПДВ у кожному із наведених у журналі прикладів (с. 33).

⇒ У процедурі дисконтування довгострокової заборгованості є чимало прогалин (с. 30). Але офіційні органи не квапляться їх роз’яснювати. Втім Офіс ВПП ДПС висловив своє бачення цієї процедури (с. 31).

⇒ Днями Верховний Суд виніс багатопланове рішення у справі, пов’язаній з ТЦУ (с. 36). Тому зробимо акцент на найважливішому: щодо застосовування для визначення ринкового діапазону цін операцій, які також є контрольованими; щодо доступності джерел інформації для застосування першого методу; щодо зменшення від’ємного значення з податку на прибуток — позов майнового чи немайнового характеру?