Статті

Акценти номера

06.12.2019 / 18:00

⇒ Унаслідок нещодавніх змін до бухстандартів будь-які довгострокові заборгованості та зобов’язання мають відображатися у балансі за теперішньою вартістю. Такий підхід спричинив численні публікації та лавину запитань на кшталт, як і коли застосовувати ці зміни? В очікуванні офіційних роз’яснень давайте поміркуємо разом над перспективами практичного втілення у життя нових вимог (с. 14).

⇒ FATCA вже в Україні. Адже 17 листопада набрав чинності відповідний Закон про ратифікацію. Ну а на минулому тижні Верховна Рада забезпечила технічно-нормативні нюанси для автоматичного обміну податковою інформацією. Тож незабаром очікується ще більша прозорість у сфері міжнародного оподаткування. Втім поки що Угода діятиме в режимі одностороннього обміну і стосуватиметься лише американських платників податків (с. 6, с. 22).

⇒ Епопея з BEPS наближається до свого логічного завершення. Верховна Рада прийняла за основу зміни до ПКУ, які ґрунтуються на Плані протидії BEPS (с. 4). ДПС продовжує практику спілкування з читачами журналу під час «гарячих ліній». Цього разу запитували платники ПДВ. Їх цікавили, зокрема, такі проблеми: оподаткування ПДВ штрафів за пошкоджений товар; відображення у звітності РК, реєстрацію якого було зупинено; доля податкової накладної, яка була складена не на всю суму авансового платежу, а лише на її частину; податковий кредит на підставі рахунку (с. 30).

⇒ З 14 листопада набрали чинності зміни до МКУ щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон. Очікується, що реалізація цих змін має прискорити митне оформлення оригінальних товарів (с. 26).

⇒ ДПС підтвердила свою позицію щодо оподаткування ПДВ мотиваційних та стимулюючих виплат. Оскільки такі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються постачальником продукції на користь покупців за досягнення певних економічних показників, спрямовуються на стимулювання збуту продукції, такі виплати розглядаються ДПС як оплата маркетингових послуг, а отже, у покупця виникають податкові зобов’язання на суму отриманої винагороди (с. 36).

⇒ Заміна однієї зі сторін у зобов’язанні — боржника чи кредитора, є одним із найбільш використовуваних на практиці способів ухилення від здійснення грошових розрахунків. Йдеться про укладання договорів переведення боргу та відступлення права вимоги. Тож з’ясуємо податкові наслідки на прикладі підприємства, яке використовує касовий метод обліку ПДВ (с. 38).

⇒ Певні експортні операції все ще перебувають під валютним наглядом. Розглянемо, коли він починається і на підставі яких документів завершується (с. 43).