Статті

Зміни в оподаткуванні в умовах цифрової економіки: міжнародна спільнота укладає безпрецедентну угоду

13.10.2021 / 13:04
Зміни в оподаткуванні в умовах цифрової економіки: міжнародна спільнота укладає безпрецедентну угоду

Євген КУРІЛОВ, головний державний ревізор-інспектор відділу моніторингу контрольованих операцій
Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України


На сьогодні 136 країн – учасників Інклюзивного механізму ОЕСР/G20 щодо BEPS досягли домовленості про фундаментальне реформування міжнародних правил оподаткування.

Масштабна реформа міжнародної податкової системи, яка завершена 10.08.2021 в ОЕСР, забезпечить те, що з 2023 року мультинаціональні підприємства (МНП) будуть оподатковуватись за мінімальною ставкою корпоративного податку 15 %.

Ця знакова угода, укладена 136 країнами та юрисдикціями, які формують понад 90% світового ВВП, дозволить перерозподілити понад 125 млрд доларів прибутку від близько 100 найбільших та найприбутковіших МНП до країн по цілому світу, гарантуючи, що ці фірми сплачуватимуть справедливу частку податків, де б вони не здійснювали свою діяльність та не утворювали прибуток.

Після років інтенсивних перемовин щодо запровадження міжнародної податкової системи, яка б відповідала вимогам 21-го століття, 136 країн та юрисдикцій із 140 членів Інклюзивного механізму ОЕСР/G20 щодо протидії розмиванню податкової бази та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS), у т.ч. Україна, приєдналися до Заяви щодо встановлення нового базису здійснення міжнародної податкової реформи про двокомпонентне рішення щодо податкових проблем, що виникають в умовах оцифрованої економіки. Чотири країни – Кенія, Нігерія, Пакистан та Шрі-Ланка – ще не приєдналися до угоди. Заява від 08.10.2021 оновлює та підсумовує липневу політичну домовленість учасників Інклюзивного механізму про фундаментальне реформування міжнародних правил оподаткування.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання